Wdrożenie serwera Exchange w firmie czy hostowany Exchange?

Usługa HostedExchange.pl, polegająca na korzystaniu z hostowanego serwera Microsoft Exchange, stanowi atrakcyjną alternatywę dla firm, które poszukują poczty dla firmy oraz rozważają wdrożenie profesjonalnego serwera pocztowego Microsoft Exchange Server. Hostowany Exchange to idealne rozwiązanie dla firm, które nie chcą ponosić kosztów związanych z inwestycją oraz kosztów późniejszego utrzymania środowiska pocztowego. Nie jest tajemnicą, że zakup licencji oraz sprzętu stanowią poważną inwestycję – szczególnie w firmach, które posiadają dużą liczbę użytkowników poczty e-mail. Koszty wdrożenia i późniejszego utrzymania serwera Exchange także są niebagatelne i niejednokrotnie trudne do dokładnego oszacowania.

Dlatego też HostedExchange.pl, czyli poczta dla firmy działająca w oparciu o hostowany serwer Exchange jest atrakcyjną alternatywą. Dzięki niej możesz mieć profesjonalne rozwiązanie pocztowe bez kosztów inwestycyjnych. W ramach niskiej, stałej, miesięcznej opłaty możesz korzystać z poczty w taki sam sposób, jak przy standardowym wdrożeniu serwera Exchange w firmie.

Podstawowe korzyści biznesowe dla firmy

 • Pełna funkcjonalność Microsoft Exchange 2016 dla dowolnej liczby użytkowników w kilka minut, nie kilka dni czy tygodni
 • Brak konieczności projektowania i wdrażania środowiska serwerowego Microsoft Exchange we własnym zakresie
 • Brak konieczności utrzymywania administratora Microsoft Exchange
 • Stałe i przewidywalne koszty
 • Wysoka dostępność z SLA
 • Zabezpieczenia antywirusowe i antyspamowe
 • Licencja na Microsoft Outlook 2016 w wersji polskiej lub angielskiej w planach biznesowych
 • Pomoc techniczna dla użytkowników udzielana poprzez e-mail lub telefon, w języku polskim oraz angielskim
Podstawowe korzyści dla użytkownika
 • Skrzynka Microsoft Exchange dostępna z dowolnego miejsca i urządzenia mobilnego (iPhone, iPad, Android, Windows Phone)
 • Natychmiastowa synchronizacja poczty, kalendarzy, zadań i kontaktów między wieloma urządzeniami
 • Dane zabezpieczone na wypadek utraty urządzenia mobilnego lub jego awarii
 • Gwarancja wysokiej dostępności usługi i jej bezpieczeństwa
Zapewne zastanawiasz się czy przy rosnącej liczbie skrzynek poczty e-mail kwalifikujesz się do korzystania z hostowanego serwera Exchange – HostedExchange.pl czy raczej do wdrożenia dedykowanego serwera Microsoft Exchange Server. Z naszego kilkuletniego doświadczenia wiemy, że usługa hostowana jest opłacalna dla firm zatrudniających nawet do 500 użytkowników w perspektywie czasowej 24-36 miesięcy (typowej, przyjmowanej w wyliczeniach całkowitych kosztów posiadania dla samodzielnych wdrożeń rozwiązań informatycznych).
 
  Wdrożenie w firmie Outsourcing/hosting
Nakład finansowy Duża inwestycja finansowa. Nawet najprostsza instalacja serwerowa, licencje, koszt pracy IT bądź zewnętrznych konsultantów, to dziesiątki tysięcy złotych. Roczny koszt utrzymania rozwiązania jest trudny do oszacowania. Minimalizacja inwestycji. Nie trzeba kupować sprzętu i oprogramowania. Comiesięczne opłaty są niskie i przewidywalne.
Zaangażowanie IT Wymagane stałe zaangażowanie informatyka. Można przyjąć, że co najmniej 30% czasu jednego informatyka przeznaczone jest na utrzymanie Exchange Server. Wielkość środowiska ma wpływ na nakłady pracy niezbędne do jego utrzymania. Informatycy mogą skupić się na innych zadaniach. Panel zarządzania skrzynkami pocztowymi w HostedExchange.pl jest na tyle prosty, iż funkcję administratora może pełnić osoba o niewielkiej wiedzy technicznej. Zarządzanie środowiskiem w całości realizowane jest przez zespół HostedExchange.pl.
Wdrożenie 2-4 tygodni wymaganych jest na zaplanowanie i kompleksowe wdrożenie Microsoft Exchange Server w prawidłowy sposób (z umożliwieniem dostępu mobilnego itp.). Można je zrealizować w jeden dzień. Rejestracja w HostedExchange.pl to zaledwie kilka minut, kilkanaście kolejnych na dopełnienie formalności niezbędnych do uruchomienia skrzynki oraz pobrania i zainstalowania oprogramowania Microsoft Outlook 2016. Jeśli masz już Outlooka - nasza usługa automatycznie go skonfiguruje!
Bezpieczeństwo, dostęp mobilny i rozwój usługi Zapewnienie bezpieczeństwa i rozwój są kosztowne. Wymagają zakupu nowych aplikacji, samodzielnego dbania o instalację najnowszych poprawek. HostedExchange.pl od razu udostępnia bezpieczne środowisko pracy oferujące szereg możliwości mobilnego dostępu. Operator HostedExchange.pl jest zainteresowany stałym rozwojem usługi i dostarcza nowe możliwości w ramach planów taryfowych lub za niską, dodatkową opłatą.
Jakość utrzymania i monitoringu Zapewnienie wysokiej jakości pracy wymaga dodatkowych inwestycji. Związane są one z koniecznością zakupu odpowiednich narzędzi monitorujących i diagnostycznych, pasma sieciowego i rozwiązań podnoszących niezawodność serwerów. Środowisko HostedExchange.pl utrzymywane jest przez inżynierów Microsoft Gold Certified Partner o potwierdzonych referencjach w zakresie kompetencji "Hosting". Monitoring realizowany jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Gwarantowana jakość usług Brak jakichkolwiek gwarancji. W małych i średnich firmach rzadko jest możliwe zatrudnienie pracowników odpowiedzialnych tylko za środowisko Exchange, którzy byliby w stanie na bieżąco realizować cały zakres monitoringu i rozwoju aplikacji. Gwarancja jakości usługi - 99,5%. HostedExchange.pl gwarantuje, że usługa dostępna będzie przez 99,5% czasu w skali każdego miesiąca i gwarantujemy klientom zwrot opłat w przypadku niedotrzymania naszej gwarancji. Osiągany w praktyce wskaźnik dostępności naszej usługi wynosi 99,97%.

Jeżeli jednak nie przemawia do Ciebie model hostowany to pomożemy Ci wdrożyć serwer Exchange w firmie.