Porównanie HostedExchange.pl z Google Apps

HostedExchange vs Google Apps


Poniżej przedstawiamy zestawienie, w którym porównano poszczególne aspekty HostedExchange.pl oraz Google Apps.

1. Wsparcie oraz język wsparcia technicznego

W usłudze HostedExchange.pl wsparcie telefoniczne oraz e-mailowe świadczone jest przez certyfikowanych inżynierów firmy dcs.pl. Dzięki temu uzyskujesz najbardziej kompetentne wsparcie techniczne zdolne rozwiązać każdy problem. Gwarantujemy kontakt w języku polskim oraz angielskim.

W przypadku usługi Gmail dla firm wsparcie świadczone jest bezpośrednio przez firmę Google. Wszelkie problemy techniczne należy zgłaszać bezpośrednio do Google. Niestety nie ma wsparcia w języku polskim. Reseller Google Apps może zapewnić polskojęzyczne wsparcie, ale nie dotyczy to 100% przypadków serwisowych.

Zwycięzca: HostedExchange.pl

2. Poczta biznesowa bez reklam

W przypadku HostedExchange.pl administrator firmy ma możliwość samodzielnego dostrajania czułości filtrów antyspamowych – zarówno dla konkretnych użytkowników w firmie, jak i całej poczty firmowej.

Każda wiadomość e-mail przesyłana przez HostedExchange.pl otrzymuje numeryczną ocenę. Im wyższa ocena, tym większe prawdopodobieństwo, że wiadomość to spam. Używając suwaków w Panelu zarządzania administrator decyduje co ma się dziać z wiadomościami o określonej ocenie. Mogą one trafiać do skrzynki, do folderu Junk-Mail lub być usuwane jeszcze zanim zostaną dostarczone do skrzynki użytkownika. Dostarczamy biznesową pocztę bez reklam.

Usługa Google Apps nie daje użytkownikowi kontroli nad czułością filtrów antyspamowych.

Zwycięzca: HostedExchange.pl

3. Lokalizacja datacenter i danych

Usługa HostedExchange.pl świadczona jest z bezpiecznego, kolokowanego datacenter firmy GTS Energis znajdującego się w Piasecznie pod Warszawą. Twoje dane przechowywane są na terenie Polski.

Google nie ujawnia, które z jego globalnych centrów danych, obsługują klientów w danym regionie.
Podobnie jak Microsoft posiada kilka datacenter w różnych regionach świata, przy czym podejrzewa się, że dane klientów nie są przechowywane w jednej konkretnej lokalizacji (są rozproszone).

Zwycięzca: HostedExchange.pl

4. Pojemność skrzynki

Podstawowe wielkości skrzynek HostedExchange.pl to: 1 GB, 2 GB lub 5 GB.

Oczywiście istnieje możliwość dostarczenia skrzynek o większej pojemności dostosowanych do indywidualnych wymagań i potrzeb klienta. Microsoft Outlook obsługuje jednak archiwa pocztowe o praktycznie nieograniczonym rozmiarze więc klienci mogą lokalnie przechowywać pocztę o dowolnym rozmiarze.

Skrzynki w usłudze Google Apps mają pojemność 25 GB, która jest współdzielona z innymi dostępnymi aplikacjami.

Wielu użytkowników uważa pojemność skrzynki e-mail za kluczową wartość, jednak warto mieć na uwadze maksymalny rozmiar załącznika, który możemy przesłać w jednej wiadomości e-mail. W przypadku Google Apps jest to 25MB, natomiast HostedExchange.pl – 50MB.

Zwycięzca: Google Apps - pojemność skrzynki, HostedExchange.pl - wielkość załącznika

5. Płatności oraz polska faktura VAT

W usłudze HostedExchange.pl otrzymujesz polską fakturę VAT, na podstawie której możesz opłacić usługę przelewem - najwygodniejszym sposobem dla polskich firm.

Za usługę Google Apps nie otrzymasz polskiej faktury. Za usługę można zapłacić kartą kredytową lub przelewem międzynardowym, a rozliczenie jest w EUR, co znacznie komplikuje rozliczenia.

Pomyśl o księgowości zanim zdecydujesz się na zagraniczną usługę.

Zwycięzca: HostedExchange.pl

6. Polityka prywatności

Google nie dba o prywatność użytkowników - przetwarza e-maile w celu ich dostarczenia. Każdy e-mail wysłany pocztą oferowaną przez Google jest od góry do dołu czytany przez system, by dzięki tak zdobytej wiedzy lepiej dopasować wyświetlane reklamy.

W usłudze HostedExchange zachowana jest tajemnica korespondencji.

Zwycięzca: HostedExchange.pl