Porównanie HostedExchange.pl i Microsoft 365 - podsumowanie

Microsoft 365 to usługa oferująca popularne rozwiązania firmy Microsoft, takie jak: poczta e-mail, możliwość pracy grupowej, zarządzanie dokumentami oraz dostęp do popularnych aplikacji z pakietu Office w modelu hostowanym – czyli z „chmury”.
Usługa HostedExchange.pl to pierwsza w Polsce usługa poczty biznesowej działającej w oparciu o hostowany serwer MS Exchange. Od 2006 r. polecana przez Microsoft.

I chociaż Microsoft 365 wydaje się być dobrą usługą dla rynku amerykańskiego, to nadal nie jest to optymalne rozwiązanie dla klientów z Polski – szczególnie jeśli od dostawcy usługi „z chmury” wymaga się profesjonalnego wsparcia technicznego świadczonego w języku polskim, przechowywania poczty firmowej w bezpiecznym data center na terenie Polski, prawidłowo wystawionej polskiej faktury VAT za usługę oraz elastyczności.
Co jest dodatkowo bardzo istotne, w usłudze HostedExchange.pl nie występowały i nie występują niezaplanowane przestoje. O wszystkich pracach serwisowych informujemy z wyprzedzeniem administratorów organizacji. W przypadku Microsoft 365, pomimo iż usługa znajduje się pod bezpośrednim nadzorem Microsoft, stosunkowo często ulega awariom.

Opinie na temat Microsoft 365 oraz HostedExchange.pl są różne, jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości sprawdź porównanie Microsoft 365 oraz HostedExchange.pl.
Zobacz jak przenieść dane z Microsoft 365 do HostedExchange.pl - prosta instrukcja krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces migracji.

Jeśli rozważasz możliwość rezygnacji w Twojej firmie z modelu „on premise” (czyli samodzielnego utrzymywania przez firmę infrastruktury pocztowej) na rzecz hostowanej poczty Exchange zapoznaj się z naszym Kalkulatorem oszczędności. Oszczędności wynikające z takiego przejścia, mogą być bardzo duże. Sprawdź również korzyści jakie niesie za sobą zakup usługi hostowanej poczty Exchange vs wdrożenie w firmie.