Porównanie HostedExchange.pl z Microsoft 365

Porównanie HostedExchange.pl i Microsoft 365

Poniżej przedstawiamy zestawienie, w którym porównano poszczególne aspekty HostedExchange.pl oraz Microsoft 365.

1. Wsparcie oraz język wsparcia technicznego

W usłudze HostedExchange.pl wsparcie telefoniczne oraz e-mailowe świadczone jest przez certyfikowanych inżynierów firmy dcs.pl. Dzięki temu uzyskujesz najbardziej kompetentne wsparcie techniczne zdolne rozwiązać każdy problem. Gwarantujemy kontakt w języku polskim oraz angielskim.

Microsoft wymaga, by to partner sprzedający usługę Microsoft 365 świadczył wsparcie pierwszej linii. Niestety najczęściej reseller nie posiada pełnych kompetencji technicznych w zakresie działania usługi oraz narzędzi umożliwiających mu skuteczne wspieranie klientów.

W praktyce klient zmuszony jest często kontaktować się ze wsparciem II linii – świadczonym przez Microsoft, gdzie nie jest ono dostępne w języku polskim.

Zwycięzca: HostedExchange.pl

2. Poczta biznesowa bez reklam

W przypadku HostedExchange.pl administrator firmy ma możliwość samodzielnego dostrajania czułości filtrów antyspamowych – zarówno dla konkretnych użytkowników w firmie, jak i całej poczty firmowej.

Każda wiadomość e-mail przesyłana przez HostedExchange.pl otrzymuje numeryczną ocenę. Im wyższa ocena, tym większe prawdopodobieństwo, że wiadomość to spam. Używając suwaków w Panelu zarządzania administrator decyduje co ma się dziać z wiadomościami o określonej ocenie. Mogą one trafiać do skrzynki, do folderu Junk-Mail lub być usuwane jeszcze zanim zostaną dostarczone do skrzynki użytkownika. Dostarczamy biznesową pocztę bez reklam.

Posiadacze najtańszych planów taryfowych z gałęzi Microsoft 365 Small Business nie mają żadnej kontroli nad czułością filtrów antyspamowych. Mogą tylko włączyć lub wyłączyć filtrowanie spamu.

Zwycięzca: HostedExchange.pl

3. Lokalizacja datacenter i danych

Usługa HostedExchange.pl świadczona jest z bezpiecznego, kolokowanego data center firmy T-Mobile znajdującego się w Piasecznie pod Warszawą oraz drugie, niezależne  data center w Warszawie. Twoje dane przechowywane są na terenie Polski.

Microsoft nie posiada opcji wskazania przechowywania danych usługi Exchange Online w Polsce. Możliwe jest określenie obszaru do Unii Europejskiej. 

Zwycięzca: HostedExchange.pl

4. Płatności oraz polska faktura VAT

W usłudze HostedExchange.pl otrzymujesz polską fakturę VAT, na podstawie której możesz opłacić usługę przelewem - najwygodniejszym sposobem dla polskich firm.

Za usługę Microsoft 365 nie otrzymasz polskiej faktury. Dodatkowo za usługę trzeba zapłacić kartą kredytową, a rozliczenie jest w EUR, co znacznie komplikuje rozliczenia.

Pomyśl o księgowości zanim zdecydujesz się na zagraniczną usługę.

Zwycięzca: HostedExchange.pl